Тыуған илем - Башҡортостан

Үҙәк район китапханаһы  Башҡортостан Республикаһы көнөнә арнап уҙенең китап уҡыусыларына китапхана битенән күренекле сәйәсмән һәм дәүләт эшмәкәре, Башҡорт милли-азатлыҡ хəрəкəте етəксеһе, автономиялы Башҡортостанға нигеҙ һалыусы Зәки Вәлиди тураһында “Долгий путь домой” тип исемләнгән фильм һәм гүзәл Башҡортостаныбыҙҙың һоҡланғыс тәбиғәте тураһында видеояҙма ҡарарға  тәҡдим итте. Артабан әүҙем китап уҡыусыларыбыҙ  "Тыуған илем - Башҡортостан" тигән интеллектуаль уйында ҡатнаштылар. Һорауҙар Башҡортостан Республикаһының символикаһына, тәбиғәтенә, ҡалаларына һәм билдәле шәхестәренә арналды. Шулай уҡ китапханала "Башҡортостан: кисә, бөгөн, иртәгә" исемле китап күргәҙмәһе ойошторолдо.