Тыуған ерем – Рәсәй

1 июндән 14 июнгә тиклем барған, үҙәк китапхана ойошторған  “Тыуған ерем – Рәсәй” тигән Рәсәй көнөнә арналған онлайн-акция йомғаҡланды. Ҡатнашыусыларҙың шәхси архивында илебеҙ буйлап сәйәхәт иткәндә, икенсе төбәктәргә, ҡала-райондарға эш буйынса барғанда төрлө иҫтәлекле урындарҙа төшкән фотоһүрәттәре баҫылды. Акцияла ҡатнашҡан фотолар #тыуғанеремрәсәй#берҙәмбеҙ хэштегы аҫтында китапхананың битләүенә ҡуйылды. Һүрәттәрҙең тарихын ҡыҫҡаса ғына бәйән итеп китергә, хәтирәләре менән бүлешергә лә онотманы ҡатнашыусылар. Акцияла әүҙем ҡатнашыусыларға сертификаттар тапшырылды.