Тыуған ерем гүзәллеге

1 октябрҙә Башҡортостан халҡы Республика көнөн билдәләй. Әтек ауылы китапханаһы Республика көнөнә ҡарата "Тыуған ерем гүзәллеге" тип исемләнгән фотобәйге ойошторҙо.  Унда ҡатнашыу өсөн тәбиғәт матурлығын төшөргән фотоларҙы  #Әтекауылы#Тыуғанауылым#РеспубликамдыЯратам #ЛюблюРеспублику хэштегын ҡулланып, Әтек ауылы китапханаһы төркөмөнә һалырға кәрәк ине. Ҡатнашыусылар тыуған ер,  тыуған ауылдың матур тәбиғәтен сағылдырған фотоларын тәҡдим иттеләр. Матур, сағыу фотолар билдәләнелеп, ҡатнашыусылар бүләктәр һәм дипломдар менән бүләкләнәсәк.