Тос ижадында – заман рухы

Салауат Юлаев исемендәге Дәүләт премияһы лауреаты Ибраһим Абдуллиндың тыуыуына 100 йыл тулыу уңайынан үҙәк район китапханаһында “Тос ижадында – заман рухы” исемле әҙәби ҡунаҡхана үтте. Китапханасы Ишдәүләтова С.  әҙиптең тормош юлына байҡау яһаны, ижады менән таныштырҙы. “Ҡояш байымай ҙа байымай” романының аудиояҙмаһынан өҙөк тыңлағандан һуң, “Тиле йәшлек” спектакленән күренеш тәҡдим ителде. Мәҙәниәт һарайы хеҙмәткәре Зөлфиә Исламова Шифабикә әбей ролен бик килештереп башҡарҙы. Сарала “Фронтовик-яҙыусы, драматург” тигән китап күргәҙмәһе ойошторолдо.