Рәми Ғарипов юбилейына арналған шиғыр конкурсы

6 февралдә Яңы Собханғол ауыл мәҙәниәт йортонда   Башҡоростандың  халыҡ  шағиры Рәми Ғариповтың тыуыуына  85 йыл тулыуға арналған  шиғыр һөйләүселәр конкурсы  ойошторолдо.Уҡыусылар өсөн был фәһемле сараны  ауыл китапханасыһы, тел  уҡытыусылары, мәҙәниәт йорто хеҙмәткәрҙәре  әҙерләне һәм үткәрҙе. Бигерәктә 5 синыфтан Дәүләтшина Розалия, Йәнсурина Айгөл, Мөхәмәтов Рияз, 7 синыфтан Иҫәнғужин Динислам, Мәмбәтова Сажиҙә һөйләгән шиғырҙар күңелгә ятышлы булды. Рәми Ғариповҡа арналған саралар дауам итәсәк әле. Алда «Алтын тирмә » уйыны һәм  «Өҙөлмәҫ  моң »исемле әҙәби-музыкаль  кисә үткәреү планлаштырылған.