Кино йылына ҡарата

Рәсәйҙә һәм Башҡортостанда 2016 йыл Кино йылы тип иғлан ителеүгә бәйле, “Китапханала кинозал” проекты сиктәрендә  район үҙәк китапханаһы  китапханасыһы Сәлимә  Ишдәүләтова   Баймаҡ аграр колледжының Бөрйән филилиалында Башҡортостан киностудияһы төшөргән “Япраҡ” фильмын  күрһәтеүҙе ойошторҙо. Был фильм Бөрйән районының Кейекбай ауылында төшөрөлгән. Уҡыусылар өсөн шуныһы ҡыҙыҡлы булды: уның төп геройы – ябай ауыл малайы. Киноның төп фекере лә фәһемле – кеше яҙмышы.

Уҡыусылар “Япраҡ” фильмын ҙур ҡыҙыҡһыныу менән ҡараны, һуңынан  фекер алышыуҙар булды.  “Япраҡ” фильмы күптәрҙе уйландырҙы.