Хәтер һәм ҡайғы уртаҡлашыу көнө үтте

22 июнь китапханасылар Хәтер һәм ҡайғы уртаҡлашыу көнөн билдәләп үттеләр.  Мәҫәлән, Район үҙәк китапханаһы Бөйөк Ватан һуғышы тарихы буйынса белемдәрҙе тикшереп ҡарау өсөн викторина тәҡдим итте; Исламбай ауылы китапханаһы  "Тыныслыҡ күгәрсене" ("Голубь мира") исемле һүрәт конкурсын ойошторҙо; Әтек ауыл китапханаһы " Хәтер шәме" ( "Свеча памяти") исемле Бөтә Рәсәй акцияһына ҡушылды; Нәби ауылы китапханаһы онлайн-тест эшләп ҡарарға тәҡдим итте. Балалар китапханаһы "Бөйөк Ватан һуғышы минең ғаиләм тарихында" («Великая Отечественная война в истории моей семьи») исемле район конкурсы иғлан итте. Онлайн режимда үткән төрлө сараларҙа бик күп кеше ҡатнашты.