Һәр һүҙең наҙ - башҡорт теле

Исламбай ауыл китапханаһы 14 декабрь - Башҡорт теле көнөнә, башланғыс класс уҡыусылары араһында "Һәр һүҙең наҙ - башҡорт теле" исемле шиғыр һөйләүселәр конкурсы иғлан итте. Конкурста ҡатнашыу өсөн тел тураһында шиғырҙы яттан һөйләп, видеоға төшөрөп, китапхана битенә #Башҡорт_теле_көнө_Исламбай_китапхана хештегы менән ҡуйырға кәрәк ине. Видеолар 13 декабрға тиклем ҡабул ителде, конкурста 13 бала ҡатнашты. Ҡатнашыусыларға Маҡтау ҡағыҙҙары тапшырылды.

Шулай уҡ китапханала "Туған телен ҡәҙерләгән халыҡ - ҡәҙерле булыр" исемле китап күргәҙмәһе ойошторолдо.