Факил Мырҙаҡаевҡа - 70 йәш

Ҡолғана ауыл китапханаһында яҙыусы, тәржемәсе, Башҡортостан Республикаһының атҡаҙанған мәҙәниәт хеҙмәткәре, Башҡортостан Республикаһы Яҙыусылар союзы ағзаһы Факил Сәлих улы Мырҙаҡаевтың 70 йәшлек юбилейына арнап китап күргәҙмәһе ойошторолдо. Күргәҙмәлә яҙыусының тормошо һәм ижад юлы менән танышырға була ине. Шулай уҡ әүҙем китап уҡыусыларыбыҙ  "Факил Мырҙаҡаевтың китаптарын уҡыйбыҙ" тип исемләнгән онлайн-флешмобта ҡатнаштылар. Фотолар китапхана битендә унынлаштырылды.