Башҡортостан - алтын бишек

15 июнь Иҫке Собханғол мәктәбе Ғәлиәкбәр филиалының "Йәйләү" программаһы буйынса эшләүсе һауыҡтырыу лагерында китапханасы Толомғужина Лилиә балаларға Башҡортостандың 100 йыллығына арналған "Башҡортостан - алтын бишек" исемле сара үткәрҙе. Сара барышында балалар "Башҡортостанды беләһеңме?" исемле викторина һорауҙарына яуап бирҙеләр, ребустар систеләр, "Башҡортостан" һүҙенән һүҙҙәр төҙөнөләр, ете мөғжизәһен иҫкә төшөрҙөләр, Башҡортостан тураһында шиғыр сығарҙылар. Сара бик күңелле үтте.