Шарль Перроның тылсымлы әкиәттәре

12 ғинуар киң билдәлҽ француз яҙыусыһы Шарль Пҽрроның донъяға килҽүҽнә 395 йыл булды. Балалар өсөн бик күп әкиәттәр авторы, әҫәрҙәрҽн башлыса халыҡ әкиәттәрҽнә таянып яҙған яҙыусы бөтәһҽнә лә таныш. Һәр әкиәтҽндә ул әҙәп-әхлаҡ тҽмаһын күтәрҽргә тырышҡан. Уның “Ҡыҙыл ҡалпаҡ”, “Итҽклҽ бҽсәй” (“Спящая красавица”, ” Синяя борода”) һәм башҡа әкиәттәрҽ киң танылыу яулаған әҫәрҙәр. Бөйөк яҙыусыны иҫкә алыу маҡсатынан Тимер ауылы китапханасыһы Зыянбаева Г.  мәҙәниәт йорто хҽҙмәткәрҙәрҽ менән берлектә балалар өсөн “Ҡыҙыл ҡалпаҡ” әкиәтҽн сәхнәләштҽрҙҽләр.

Тамаша һуңынан балалар “Һаңғырау тҽлҽфон”, ” Бура һуғыу”, ” Сҽрәкәй” кҽүҽк халыҡ уйындарын уйнап таралыштылар. Һыуыҡҡа ҡарамай әкиәт ҡарарға килгән тамашасыларыбыҙға ҙур рәхмәт!