Ғарипова, Т.Х. Әҫәрҙәр

Ғарипова, Т.Х. Әҫәрҙәр. III том: роман, хикәйәләр, драмалар, очерктар/ Таңсулпан Ғарипова. – Өфө: Китап, 2019. – 496 бит. – 2000 дана. – ISBN 978-5-295-07209-3 (т.3) – Текст.

16+

Күренекле прозаик, драматург һәм публицист, Башҡортостандың халыҡ яҙыусыһы, Салауат Юлаев исемендәге дәүләт премияһы, республиканың атҡаҙанған мәҙәниәт хеҙмәткәре Таңсулпан Хизбулла ҡыҙы Ғарипованың был китабына мәщһүр “Бөйрәкәй” романының өсөнсө өлөшө, хикәйәләре, нәҫерҙәре, республика һәм башҡа туғандаш халыҡтарҙың театрҙары сәхнәләрендә ҙур уңыш менән барған, меңәрләгән тамашасыларҙың һөйөүен яулаған пьесалары, замандаштары тураһындағы очерктары, ижади портреттары, шулай уҡ ер, ил, әҙәбиәт яҙмышы хаҡында тәрән уйланыуҙар ерлегендә тыуған әңгәмәләр тупланды.

Китап киң ҡатлам уҡыусыларға тәғәйенләнгән.